"Lepšia Modra" v roku 2010 a 2014

Mgr., 45 r., ekológ, Modra, Vajanského 2114/64, nezávislý kandidát
JanoS
Dátum registrácie: Utorok, 29. Marca 2011, 11:50
Kontaktovať užívateľa:

"Lepšia Modra" v roku 2010 a 2014

Neprečítaný príspevok od užívateľa JanoS » Utorok, 23. Septembra 2014, 11:18

Tak si porovnajme, čo nám sľubovala "Lepšia Modra" pred voľbami v roku 2010 a čo nám sľubujú v roku 2014.
Obrázok Obrázok
  • "Lepšia Modra" vypustila z programu Transparentnosť a informovanosť. Tu podľa môjho názoru nespravili v uplynulom období vôbec nič. Bol by som zvedavý na ich kontrolu mestských podnikov. Nedokázali zastaviť kšefty v lesoch o ktorých už aj vrabce čvirikajú!
  • zlepšenie služieb MsÚ. Bola zriadená kancelária prvého kontaktu. Boli aj zlepšené služby občanom? Ja som nič nevybavoval. Neviem posúdiť.
  • nevnášanie osobných sporov - situácia zo začiatku vyzerala lepšie ako za Majtána. Dlho to však nevydržalo.
  • využívanie miestneho referenda - nechali si v programe. Ale načo??? Za 4 roky neusporiadali žiadne referendum. Pritom sa rozhodovalo o veciach, ktoré ani nemali v programovom vyhlásení a stáli nás nemálo peňazí.
  • spravovanie majetku - sľubovaný zoznam majetku a zlepšenie starostlivosti o lesy? Žiadne zlepšenie, skôr naopak.
  • externé finančné zdroje - horšie ako v predchádzajúcom volebnom období
ObrázokObrázok
  • zabezpečenie opravy ciest a chodníkov - zlyhanie na celej čiare. Nespravili vôbec nič! Prečo by som im mal veriť že to v budúcom volebnom období bude lepšie?
  • parkovanie - žiadne zlepšenie. Ako chcú riešiť parkovanie v centre? Podľa nového projektu námestia tam bude menej parkovacích miest ako v súčasnosti.
  • podnik verejno - prospešných služieb mali v programe 2010 a majú v programe 2014. Treba na to 8 rokov a dve volebné obdobia?
  • protipovodňové opatrenia - neboli urobené žiadne! Možno sa modlili, aby neprišla nejaká prietž v dolinách nad Modrou.
ObrázokObrázok
  • cyklotrasy a bežkárske trate??? Ani neviem ktorou sa mám previesť skôr. :delicacy:
  • chcú oživiť kúpalisko na Zoške. Odkiaľ na to chcú vziať peniaze? Vedia aspoň približné náklady na celkovú rekonštrukciu kúpaliska, tak aby to aj hygienik schválil? Takú sumu nemajú šancu dať dohromady! Hlavne pri ich "aktívnom a profesionálnom využívaní" externých finančných zdrojov
  • obnoviť a dobudovať športoviská ZŠ - tieto priestory neboli celý rok ani len pokosené. Pozri tento príspevok. Otázka pre "Lepšiu Modru": Kto a z čoho to zaplatí?
Obrázok Obrázok
  • obnova starej radnice, opevnenia mesta, cintorína - škoda reči. Stará radnica je o 4 roky staršia, inač sa nezmenilo nič, kúsok hradieb sa akože opravoval, no bolo to sfušované, cintorín - nič. Ani len Štúrov hrob nebol udržiavaný. Pozri tento príspevok.
  • založiť mestské múzeum, obnoviť a sprístupniť kultúrne pamiatky - to je všetko pekné, ale furt tá istá otázka: Za co???
Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov by som chcel, aby kandidáti k predvolebným sľubom občanom aj načrtli z akých prostriedkov to chcú financovať.
Sľubov sme tu už mali viac ako dosť. Stačí pozrieť programové vyhlásenie z roku 2011. Jeho znenie tvorili a odhlasovali aj poslanci za "Lepšiu Modru". A čo z toho splnili? Asi tak 10%

miro
Dátum registrácie: Utorok, 2. Septembra 2014, 16:54
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Lepšia Modra" v roku 2010 a 2014

Neprečítaný príspevok od užívateľa miro » Utorok, 23. Septembra 2014, 11:36

Názov Lepšia Modra mohli používať pre voľbami 2010, kedy len sľubovali, a sľubovali (viď, čo sľúbili a čo splnili)
A po 4 rokoch ich vládnutia, kedy mali početné zastúpenie v MsZ je podľa mňa názov lepšia Modra skôr označením maskotov, ktorí vedia len teoretizovať a brať od obce dotácie.
Ak však by sme išli po obsahu, ktorí je výsledkom ich 4 ročnej činnosti, mali by sa premenovať na HORŠIU MODRU, alebo SPIATOČNÍCKU s mottom, ktorý by ich charakterizoval a to:
JEDEN KROK VPRED A TRI KROKY VZAD.

Užívateľov profilový obrázok
Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 25. Septembra 2014, 15:40

:lol:

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 25. Septembra 2014, 22:08

Terajší zástupcovia tejto skupinky po 15. 11. 2014 = budúci exposlanci

Ne/volič

Neprečítaný príspevok od užívateľa Ne/volič » Sobota, 27. Septembra 2014, 10:08

Nebojte sa, Modrania sú rozumní ľudia:
- tí ktorým táto "skupinka" pomohla, by ich mali voliť - ak takí boli
- a tí ktorých sklamali ich voliť určite nebudú
A vo voľbách dostanú od ľudí vysvedčenie.

Vizionár

Neprečítaný príspevok od užívateľa Vizionár » Sobota, 27. Septembra 2014, 16:31

Stačí si pozrieť program tejto sekty a zistíme, že sa jedná o komunistickú 20-ročnicu :hyper: :lol: :lol:
Ich program bude aktuálny aj o 20 rokov, keďže nesplnia nič čo pred voľbami 2010 sľúbili :!: :!: :!:

Štefan B.
Dátum registrácie: Piatok, 26. Septembra 2014, 09:08
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Štefan B. » Nedeľa, 28. Septembra 2014, 22:15

Prosím píšte reálne a k veci.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Pondelok, 29. Septembra 2014, 08:38

Tak tu máš k veci, stačí?
JanoS napísal:Tak si porovnajme, čo nám sľubovala "Lepšia Modra" pred voľbami v roku 2010 a čo nám sľubujú v roku 2014.
Obrázok Obrázok
  • "Lepšia Modra" vypustila z programu Transparentnosť a informovanosť. Tu podľa môjho názoru nespravili v uplynulom období vôbec nič. Bol by som zvedavý na ich kontrolu mestských podnikov. Nedokázali zastaviť kšefty v lesoch o ktorých už aj vrabce čvirikajú!
  • zlepšenie služieb MsÚ. Bola zriadená kancelária prvého kontaktu. Boli aj zlepšené služby občanom? Ja som nič nevybavoval. Neviem posúdiť.
  • nevnášanie osobných sporov - situácia zo začiatku vyzerala lepšie ako za Majtána. Dlho to však nevydržalo.
  • využívanie miestneho referenda - nechali si v programe. Ale načo??? Za 4 roky neusporiadali žiadne referendum. Pritom sa rozhodovalo o veciach, ktoré ani nemali v programovom vyhlásení a stáli nás nemálo peňazí.
  • spravovanie majetku - sľubovaný zoznam majetku a zlepšenie starostlivosti o lesy? Žiadne zlepšenie, skôr naopak.
  • externé finančné zdroje - horšie ako v predchádzajúcom volebnom období
ObrázokObrázok
  • zabezpečenie opravy ciest a chodníkov - zlyhanie na celej čiare. Nespravili vôbec nič! Prečo by som im mal veriť že to v budúcom volebnom období bude lepšie?
  • parkovanie - žiadne zlepšenie. Ako chcú riešiť parkovanie v centre? Podľa nového projektu námestia tam bude menej parkovacích miest ako v súčasnosti.
  • podnik verejno - prospešných služieb mali v programe 2010 a majú v programe 2014. Treba na to 8 rokov a dve volebné obdobia?
  • protipovodňové opatrenia - neboli urobené žiadne! Možno sa modlili, aby neprišla nejaká prietž v dolinách nad Modrou.
ObrázokObrázok
  • cyklotrasy a bežkárske trate??? Ani neviem ktorou sa mám previesť skôr. :delicacy:
  • chcú oživiť kúpalisko na Zoške. Odkiaľ na to chcú vziať peniaze? Vedia aspoň približné náklady na celkovú rekonštrukciu kúpaliska, tak aby to aj hygienik schválil? Takú sumu nemajú šancu dať dohromady! Hlavne pri ich "aktívnom a profesionálnom využívaní" externých finančných zdrojov
  • obnoviť a dobudovať športoviská ZŠ - tieto priestory neboli celý rok ani len pokosené. Pozri tento príspevok. Otázka pre "Lepšiu Modru": Kto a z čoho to zaplatí?
Obrázok Obrázok
  • obnova starej radnice, opevnenia mesta, cintorína - škoda reči. Stará radnica je o 4 roky staršia, inač sa nezmenilo nič, kúsok hradieb sa akože opravoval, no bolo to sfušované, cintorín - nič. Ani len Štúrov hrob nebol udržiavaný. Pozri tento príspevok.
  • založiť mestské múzeum, obnoviť a sprístupniť kultúrne pamiatky - to je všetko pekné, ale furt tá istá otázka: Za co???
Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov by som chcel, aby kandidáti k predvolebným sľubom občanom aj načrtli z akých prostriedkov to chcú financovať.
Sľubov sme tu už mali viac ako dosť. Stačí pozrieť programové vyhlásenie z roku 2011. Jeho znenie tvorili a odhlasovali aj poslanci za "Lepšiu Modru". A čo z toho splnili? Asi tak 10%

ferino
Dátum registrácie: Utorok, 2. Septembra 2014, 16:43
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa ferino » Pondelok, 29. Septembra 2014, 21:34

164

Sľuby

Neprečítaný príspevok od užívateľa Sľuby » Pondelok, 29. Septembra 2014, 21:42

Chceš vedieť čo ľudí v tomto meste hnevá?
Väčšinu toho nájdeš tu v diskusných príspevkoch. Niekoľko príkladov:

Začalo to pred 4 rokmi, keď prvé opatrenia nového vedenia smerovali k navýšeniu výdavkov na administratívu mesta a odmeny poslancov.
Potom prišlo megalomanské programové vyhlásenie o ktorom bolo dopredu jasné, že nie je realizovateľné s rozpočtom ktorý má mesto k dispozícii.
Pomýlené priority napr. cesta k horárni, keď cesty a chodníky v meste sú v dezolátnom stave.
Investovanie peňazí do rôznych projektov, ktorých realizácia prechádza na nové volebné obdobie. Primátorka v minulosti vypracovaný a zaplatený projekt námestia odložila ad acta a objednala nový. Takých projektov za veľké peniaze je v šuplíkoch MsÚ niekoľko.
Nulové čerpanie eurofondov.
Rodinkárstvo a kamarátčaký na úrade a pri prideľovaní dotácii.
Ignorovanie vlastných sľubov primátorky napr. zverejňovanie služobných ciest.
Nedostatočná kontrola hospodárenia organizácií zriadených mestom, najmä Lesy Modra s.r.o.
Je toho oveľa viac - toto je len prehľad narýchlo.

Najlepšie bude keď si pozrieš primátorkinu predvolebnú stránku z roku 2010 http://www.modranatoma.sk a skús tam nájsť niečo, čo po 4 rokoch splnila.
Plnenie programového vyhlásenia si môžeš pozrieť na ulohy.php.

Nikto nám nemôže dať to čo nám v roku 2011 nasľubovali. Sľuby sa sľubujú... Som zvedavý na nové kolo sľubov pri týchto voľbách.
ALE TÝM, ČO UŽ SKLAMALI VIAC NENALETÍME.

Marian
Dátum registrácie: Štvrtok, 2. Októbra 2014, 12:28
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Marian » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 12:40

Petrakovic ako kandidatek na primatora si pise ze nezavisly, ha ha ha. Sak je to politicky partajnik cervenych kmerov, alias smerakov. Ma od nich teple miestecko v senci, kde ho dosadili. Ziadny nezavisly, ale smerak to je. Nenechajte sa zmast lude. Cize nebude lepsia modra, ale cervena modra.

ja2014

Neprečítaný príspevok od užívateľa ja2014 » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 14:15

A čo je na tom zlé, že je červený.
Politickým kandidátom je aj Soldán a myslíš že nemá šancu?

ja2014

Neprečítaný príspevok od užívateľa ja2014 » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 14:26

ja2014 napísal:A čo je na tom zlé, že je červený.
Politickým kandidátom je aj Soldán a myslíš že nemá šancu?
Je nevyhnutné používať moje ja2014? Ak chcete, niečo Vám a zadara vymyslím.

ROMMEL
Dátum registrácie: Štvrtok, 2. Októbra 2014, 14:28
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa ROMMEL » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 14:30

p. Soldán má zo súčasného vedenia najväčšiu šancu. Je to rozumný a slušný človek.

Neregistrovaný

Neprečítaný príspevok od užívateľa Neregistrovaný » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 15:11

Moze byt. Pointa bola ta, ze Petrakovic je tak nizko, ze sa nevie ani priznat, ze nie je nezavisly. Cize o com su tieto jeho hry a akcie?

ROMMEL
Dátum registrácie: Štvrtok, 2. Októbra 2014, 14:28
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa ROMMEL » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 15:44

Z terajších v vzostupnom poradí.
Peržo - max. 80 voličov
Hlubocká - asi už nemá šancu
Jašek - zrejme nič
Petrakovič - uvidíme
Soldán - asi najschopnejší

Otíkfotík
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Septembra 2014, 21:39
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa Otíkfotík » Nedeľa, 5. Októbra 2014, 10:06

Prosím Vás viete mi povedať nejaké užitočné informácie o Lepšej Modre. Chcem svoj hlas odovzdať zodpovedne a zisťujem si veci o kandidátoch.
Vďaka.
Oto

Horší zo zlých

Neprečítaný príspevok od užívateľa Horší zo zlých » Nedeľa, 5. Októbra 2014, 12:14

Otíkfotík napísal:Prosím Vás viete mi povedať nejaké užitočné informácie o Lepšej Modre. Chcem svoj hlas odovzdať zodpovedne a zisťujem si veci o kandidátoch.
Vďaka.
Oto

"SEKTA" je akosi ticho :hyper: Myslia si že im to pomôže? :lol: Určite nie :lol:
Lúčime sa s vami...
DONEVIDENIA.

miro
Dátum registrácie: Utorok, 2. Septembra 2014, 16:54
Kontaktovať užívateľa:

Neprečítaný príspevok od užívateľa miro » Pondelok, 6. Októbra 2014, 19:50

Videli ste už ich bilboardy? Čo na nich poviete?
CIRKUS HUMBERTO ?!

Lepši Modran

Neprečítaný príspevok od užívateľa Lepši Modran » Utorok, 7. Októbra 2014, 07:58

Ja by som Ťa opravil NESPLNENÉ sľuby, ako vysvetlia.
Veď vlastne aj niečo vôbec splnili?

Zamknuté